Wpłaty do bukmacherów

Wpłaty do bukmacherów

Młodsi użytkownicy mogą nie kojarzyć żadnej z dwóch przedstawionych poniżej sytuacji. Obie jednak miały miejsce, a raczej wypada napisać były nagminne jakąś dekadę temu. Pierwsza jest naprawdę stara i miała miejsce zanim wprowadzono w Polsce jakikolwiek portfel internetowy, a przelewy bankowe trwały 3-4 dni robocze. Druga to okres późniejszy i standardowa wymiana środków.

W pierwszej konsument zainteresowany zakładami internetowymi zmuszony był wybrać bet-at-home, gdyż jako jedyna firma akceptowała zasilenie konta na podstawie skanu przelewu. Środki wpłacone w poniedziałek znalazły się na koncie w bah w ciągu kilku minut po napisaniu maila do supportu. Gdyby klient wybrał innego bukmachera, takiego jak pinnacle czy bwin musiałby poczekać 3-4 dni aż ich bank zaksięguje środki na koncie. Co więcej nie wszyscy bukmacherzy mieli w tamtych czasach konta w polskich bankach, więc na przykład wpłata do ComeOn trwałaby jeszcze dłużej.

Druga sytuacja to czasy kilka lat później. Zdzisiu – tak nazwijmy naszego gracza – posiada już konto na moneybookers i może bez problemu dokonać depozytu do bukmachera w kilka sekund. Problem w tym, że nie ma środków na moneybookers. Na jednym z for bukmacherskich znajduje temat z wymianami, niestety trafia na oszusta i zostaje okradziony. Sytuacja bardzo nagminna w latach 2003-2009.

Ponadto spotykało nas wiele mniejszych sytuacji również pośrednio wpływających na nasz profit. Na przykład wydłużający się czas wypłaty blokujący nasze środki, uciążliwa weryfikacja czy problemy z kodem SWIFT. Wszystkie problemy dotyczyły zarówno znanych bukmacherów jak bwin czy Unibet, tych średnich jak Expekt oraz tych najmniejszych jak Betsson.

Dziś żadna z powyższych sytuacji nam nie grozi. Każdy z Was może dokonać wpłaty i wypłaty błyskawicznie. Co więcej portfele internetowe oferują nam wiele innych zalet, do których zaraz przejdziemy.

Ważne: W dzisiejszych czasach wpłaty i wypłaty nie stanowią problemu!

Zanim wybierzesz metodę wpłaty

Wybrałeś już swojego pierwszego bukmachera, a może masz konta u wielu operatorów i po prostu chcesz przetransferować pieniądze. Tak czy tak musisz dokonać wyboru metody wpłaty. Poniżej przeanalizowaliśmy dla Was cztery najpopularniejsze metody, ale zanim tam przejdziemy warto odpowiedzieć sobie, a raczej zapoznać się z trzema poniższymi pytaniozdaniami.

1. Gdzie masz dostępne środki? Od tego powinieneś zacząć wybór metody wpłaty. Jeśli posiadasz jakąś kartę upominkową – trzeba się jej pozbyć, jeśli masz dobrą promocję z banku na używanie karty kredytowej – może to jest najlepsza metoda!

2. Czy będziesz mógł tam wypłacisz środki? Sporo bukmacherów, jak na przykład Unibet czy ladbrokes pozwala wypłacać pieniądze tylko tą drogą, którą zostały one wpłacone. Czyli jeśli wpłacasz przez skrilla musisz się liczyć z tym, że wypłacisz pieniądze na skrilla. Jest to częsta technika, ale nie jedyna. Na przykład Sportingbet lub Unibet pozwalają wypłacać dowolnie.

3. Czy korzystałeś już z bonusa powitalnego? Prawie każdy bukmacher oferuje swoim klientom bonus powitalny. Tutaj dowiesz się ile można otrzymać za darmo korzystając z tych bonusów. Niestety skorzystać z niego można tylko przy pierwszej wpłacie. Dlatego za pierwszym razem warto wpłacać właśnie tyle ile wynosi maksymalny bonus. Czyli na przykład 350 zł do bet-at-home, 200 zł do Expekt, czy 100 zł do Betclic. Jeśli chcemy zacząć od mniejszej kwoty warto wybrać Pinnacle, które zamiast bonusów oferuje lepsze kursy.

Ważne: Zmaksymalizuj pierwszą wpłatę aby otrzymać jak największy bonus!

W zasadzie cztery opcje

Czytając nasz ranking bukmacherów czyli swoisty niezbędnik każdego wygrywającego gracza (jeśli nie czytałeś kliknij tutaj) wiesz już, że w zależności od bukmachera do wyboru jest bardzo bogata gama sposobów wpłat pieniędzy. Jedne jak ComeOn, Unibet czy Expekt oferują mniej metod, inne jak William Hill, bwin czy Pinnacle bardzo dużo.

W tym miejscu skupimy się jednak na opisie czterech najpopularniejszych form wpłat do bukmacherów: skrill czyli dawne moneybookers, neteller, przelewy24 oraz przelew bankowy. Po pierwsze są to najpopularniejsze formy, po drugie mają najwięcej zalet, po trzecie są najszybsze. No i jak ktoś planuje wpłacać czekiem, to najczęściej nie potrzebuje poradnika i recenzji.

Ważne: Cztery najlepsze sposoby wpłat pieniędzy to Skrill, Neteller, przelewy24 i przelew internetowy!

Skrill – moneybookers

Skrill – dawne moneybookers to najstarsza, najszybsza i najlepsza metoda wpłaty pieniędzy do bukmachera. Jeśli jeszcze nie masz konta w Skrill, to zupełnie za darmo otworzysz je klikając tutaj! Skrill jest portfelem internetowym, takim wirtualnym bankiem. I zupełnie jak w banku każdy użytkownik ma stan konta, historię przelewów, programy oszczędnościowe czy kartę kredytową. Wśród największych zalet skrilla są: szybkość, bezpieczeństwo, powszechność, wirtualność, bezprowizyjnosć i karta kredytowa.

Szybkości omawiać nie trzeba. Wpłacając pieniądze do dowolnego bukmachera poprzez skrill mamy je na koncie od razu. Nie są to minuty, dni, ani sekundy. Jedno kliknięcie, wpisanie hasła i środki są na koncie. Nie ma i nigdy nie będzie szybszej metody wpłaty do bukmachera.

Moneybookers było i jest bezpieczne. Zarówno pod względem organizacyjnym – nie jest to żaden amber gold, a nasze środki są w pełni bezpieczne i wypłacalne – jak i pod względem użytkownika. Konto jest zabezpieczone hasłem, przelewy pytaniem osobistym, a ponadto można zamówić sobie token bezpieczeństwa uwierzytelniający logowania i przelewy.

Nasze bezpieczeństwo zwiększa również wirtualność. Dzięki moneybookers nasze pieniądze nie przechodzą przez nasze polskie konto bankowe. Tak jak kiedyś przesłanie pieniędzy z Expekt do Unibet wiązało się z przelewem na i z konta bankowego, tak teraz wszystko odbywa się w internecie i poza granicami naszej prywatności.

Skrill z roku na rok stawał się coraz powszechniejszą formą opłat i obecnie można go używać prawie wszędzie. Pomijając już wszystkich bukmacherów z moneybookers zapłacimy na allegro, facebooku i w wielu sklepach. A to wszystko…

… bez prowizji! Żaden znany nam bukmacher nie pobiera opłaty za wpłatę poprzez skrill. Co więcej opłaty te biorą na siebie również inni sprzedawcy (sklepy, facebook, itp.). Dzięki temu na koncie zawsze będzie tyle pieniędzy ile wydamy. Tego samego nie można powiedzieć np. o bankach.

Ostatnim i być może największym plusem skrilla jest specjalna karta kredytowa. Dzięki niej gdziekolwiek na świecie możemy bezprowizyjnie zapłacić w sklepach, restauracjach czy internecie. Działa ona również w bankomatach na całym świecie (czego np. nie można było do niedawna powiedzieć o kartach mBanku). Ponownie wypłacamy pieniądze bezpośrednio od bukmachera z pominięciem naszego polskiego konta!

W skrill nie trzeba również wybierać jednej waluty. Stali użytkownicy mogą liczyć na trzy osobne konta w euro, $$$ i w złotych. Dzięki temu nie stracą ani grosza na przewalutowaniach. A te czasami drogo kosztują. Załóż konto w skrill już teraz i zaoszczędź nawet do 10% budżetu rocznie!

Ważne: Skrill jest najlepszą metodą wpłaty do bukmachera! Aż siedem unikalnych zalet!

Neteller

Neteller to drugi z najbardziej popularnych portfeli internetowych. Jeśli jeszcze nie poznałeś Netellera – załóż konto przez ten link, aby otrzymać do 8 euro bonusu. Portfel Netellera niewiele różni się od opisywanego przed chwilą Skrilla.

Tak naprawdę umieściliśmy Neteller na drugim miejscu tylko ze względu na trochę mniejszą powszechność. I tak jak w zasadzie wszyscy bukmacherzy honorują tę formę płatności, tak na chwilę obecną zapłacisz bezpośrednio przez Neteller w mniejszych ilości sklepów internetowych. Jednak zmienia się to z każdą chwilą i prawdopodobnie już niedługo obie formy wpłaty będziemy stawiać na równi.

Neteller ma za to jedną ważną przewagę nad Skrillem. Pozwala posiadać, oprócz zwykłej plastikowej karty kredytowej, do pięciu kart wirtualnych zapewniających 100% bezpieczeństwo przy płatnościach online. Karty te mogą być w różnych walutach, a za korzystanie z nich nie zapłacimy ani złotówki!

Dla lepszej mobilności i bezpieczeństwa polecamy posiadać konta zarówno w Skrill, jak i w Neteller i używać tego portfela, która aktualnej przyda nam się bardziej. Dwie dodatkowe karty przed płacone w portfelu również mogą przynieść nam tylko korzyść.

Ważne: Neteller to bardzo przydatne karty kredytowe i wirtualne honorowana na całym świecie!

przelewy24

Przelewy24 to forma wpłaty, która zrewolucjonizowała rynek opłat internetowych. Nie ważne czy kupujesz na allegro, grasz w grę na facebooku, płacisz za laptopa, czy grasz u bukmachera – wpłata jest szybka.

Przelewy24 polegają na tym, że wpłacamy pieniądze pośrednikowi, a ten przekazuje je dalej bukmacherowi. Dzięki zgodności kont trwa to do kilku minut zamiast do kilku dni. Ta forma wpłaty ma zarówno plusy, jak i minusy.

Największym minusem jest różnorodność. Tak naprawdę cały sens używania tej metody zależy od banku jaki posiadasz. I tak jak większość banków oferuje dostępność usługi 7 dni w tygodniu przez całą dobę, tak kilka z nich ogranicza nas czasowo. Dlatego przed wybraniem tej metody wpłaty dobrze jest odwiedzić stronę przelewów24 i sprawdzić czy opłaca się korzystać z tej formy właśnie w Waszym banku.

Z kolei od bukmachera zależy czas usługi. Nigdy nie będzie on dłuższy od 15 minut, ale w Sportingbet czy ComeOn trwa on kilka sekund dzięki korzystaniu z mechanizmów bankowych, a w Unibet lub Expekt przeciągnąć się może do kilku-kilkunastu minut.

Plusem usług jest jej cena. Jest ona bowiem darmowa niezależnie od Waszego banku. Z kolei wiąże się to ze stałym przepływem środków z i na konto bankowe co nie każdemu pasuje.

Ważne: Przelewy24 to dobra i szybka forma wpłaty środków do bukmachera!

Przelew bankowy

Tradycyjny przelew bankowy to najmniej opłacalna forma wpłaty do bukmachera. Opisujemy ją jednak, ponieważ ciągle stosowana przez spory odsetek użytkowników. Polega na zalogowaniu się na stronie swojego banku lub pójścia do okienka bankowego i dokonania zwykłego przelewu na rachunek bukmachera. Jest to opcja stosowana najczęściej przez ludzi starszych i nie znaleźliśmy żadnego unikalnego plusa jej użytku.

Minusy natomiast są w zasadzie odwrotnością plusów poprzednich metod:

Tradycyjny przelew bankowy jest długotrwały i w zależności od Twojego banku jak i banku bukmachera może trwać od 2 do nawet 10 dni roboczych. To straszna strata czasu. A czas to pieniądz! Ciężko znaleźć bank z darmowymi przelewami. Jeśli takie ktoś oferuje to najczęściej wiąże się to z opłatą za rachunek lub/i kartę kredytową. Czyli procentowo zawsze nasza wpłata będzie niższa niż strata środków.

Przy przelewie bankowym bardzo często tracimy na przewalutowaniu środków pieniężnych na inną walutę. Wpłacając 200 zł, aby tego samego dnia po wygraniu zakładu wypłacić 400 zł możemy stracić nawet do 50 zł na samym przewalutowaniu! Nie warto.

Ważne: Używaj transferu bankowego tylko w ostateczności!

Ranking bukmacherów

Na koniec warto przyjrzeć się jak oceniliśmy poszczególnych bukmacherów pod względem wpłat środków pieniężnych w naszym rankingu. I tak na maksymalnie pięć możliwych gwiazdek otrzymali:

Betsson – 5 gwiazdek

Expekt, Betclic, Unibet, Betsafe, LS bet – 4 gwiazdki

Ważne: Pamiętaj, że mało kto robi problemy przy wpłacie środków