Strategia płaskiej stawki

Strategia płaskiej stawki

Strategia gry płaską stawką jest bardzo dobrym zabezpieczeniem przed bankructwem typera. Dlaczego? Bo zawsze gramy za taka samą kwotę lub procent budżetu. Najważniejsze w tej strategii jest stosowanie się do ustalonych przez siebie reguł i trzymanie samodyscypliny. Jeśli nie będziemy łamać zasad gry tą strategią szanse na bankructwo są bliskie zeru.

W zależności od upodobania możemy wybrać jeden z dwóch sposobów gry płaską stawką: zawsze obstawiać taką samą kwotę lub zawsze obstawiać taki sam procent budżetu.

Taka sama kwota

Założenia tego sposobu są niezwykle proste i zrozumiałe dla każdego. Właściwie cały system można nakreślić w trzech krótkich krokach i założeniach.

1 krok! Określamy swój budżet na grę. Powinna to być kwotą dostępna, której nie żal nam stracić i własna (nigdy nie gramy za pożyczone). Najlepiej gdyby w całości znajdowała się u bukmachera, bukmacherów lub na portfelu internetowym. W naszym przykładzie budżet założymy na poziomie 200 złotych.

2 krok! Określamy swoja skłonność do ryzyka. Innymi słowy zdecyduj się czy chcesz grać ryzykownie, umiarkowanie czy bezpiecznie. Po wybraniu preferencji sprawdź jaką stawką powinieneś zawsze grać:

  • podejście ryzykowne: ustal standardową stawkę na 15% budżetu.
  • podejście umiarkowane: ustal standardową stawkę na 10% budżetu.
  • podejście bezpieczne: ustal standardową stawkę na 5% budżetu.

Jaka powinna być stawka kuponu? Zapamiętaj kwotę, która Ci wyjdzie (w naszym przykładzie będzie to 30 zł, 20zł lub 10zł) zawsze obstawiaj na swoje zakłady. Nie ważne czy grasz single, kupony łączone, na żywo czy jeszcze inaczej. Jeśli wybrałeś podejście umiarkowane i masz budżet na poziomie 200 zł zawsze graj za 10 zł!

3 krok! W tym miejscu dozwolona jest zmiana budżetu. Stawkę można zmienić tylko w dwóch przypadkach: jeśli budżet niebezpiecznie nisko spadnie lub zdecydowanie się powiększy. Wielkość budżetu, przy której dokonujemy zmiany stawki powinna być z góry ustalona.

My proponujemy zmniejszać stawkę gdy budżet na typowanie spadnie o 75% (w naszym przypadku do 50zł), a zwiększać gdy wzrośnie o 150% (w naszym przypadku do 500zł). W obu sytuacjach wymagana jest ponowne wyliczenie swojej własnej, unikalnej, płaskiej stawki.

Ważne: Pamiętaj by niezależnie od oceny wydarzenia i prawdopodobieństwa jego trafności zawsze trzymać się z góry ustalonych zasad!

Taki sam procent budżetu

Jest to nieznaczna odmiana powyższego systemu. W tym przypadku stawkę obliczamy za każdym razem tuż przed zagraniem typu na podstawie wybranego podejścia:

  • podejście ryzykowne: każdy zakład graj za aktualne 15% budżetu.
  • podejście umiarkowane: każdy zakład graj za aktualne 10% budżetu.
  • podejście bezpieczne: każdy zakład graj za aktualne 5% budżetu.

W tym przypadku nie ma żadnych zmian w budżecie, zmian stawek ani innych problemów. Zawsze gramy za odpowiedni procent kwoty, która posiadamy. Zobrazujemy to na przykładzie:

Podejście: Umiarkowane.
Budżet: 500 żł.
Typ 1: drużyna A – drużyna B, typ 1, kurs 1,90, stawka 10%*500zł = 50zł.
Typ 2: drużyna C – drużyna D, typ 2, kurs 2,20, stawka 10%*450zł = 45zł.
Wynik typu pierwszego: przegrany.
Wynik typu drugiego: wygrany, budżet: 405zł + 99zł = 504zł.
Typ 3: drużyna E – drużyna F, typ 1, kurs 1,65, stawka 10%*50zł = 50,40zł.

I tak dalej i tak dalej. Zawsze wyliczamy aktualną stawkę według aktualnego budżetu. Stawka kuponu (za ile stawiać) musi być respektowana.

Ważne: Pamiętaj aby przed każdym typem wiedzieć ile wynosi Twój budżet i za jaką stawkę zagrasz. Nie daj się ponieść emocjom!