Progresja

Progresja

Co to jest progresja? Progresja przez wiele osób mylnie traktowana jest jako najpewniejszy i najbardziej dochodowy z systemów. Podczas gdy pozostawiona sama sobie to najszybsza droga do bankructwa. Matematyki nie oszukasz, operując tylko stawką i nie dokonując żadnej selekcji wydarzeń sportowych nie masz szans na długotrwałe zyski. Jednak dzięki naszym wskazówkom przeobrazisz system skazany na porażkę w strategię sukcesu!

Czym jest progresja? System najprościej mówiąc bazuje na założeniu, że każda kombinacja kiedyś wchodzi. Tak jak w ruletce w końcu musi wypaść kolor czerwony, tak dana drużyna piłkarska w końcu musi zremisować. Dlatego trzeba podwajać stawkę po każdym niepowodzeniu na ruletce lub przemnażać ją przez 1,5 po niepowodzeniu na remisie piłkarskim (kurs wyższy).

Niestety podwaliny podłożone pod tą strategie są błędne. Znane są bardzo długie serie bez remisu, tak jak i serie jednego koloru na ruletce. Matematyka tutaj jest bezlitosna, a prawdopodobieństwo nie ma prawa się zmienić pod wpływem poprzednich wydarzeń. Dlatego jest matematycznie udowodnione, że gra długoterminowa progresją prowadzi tylko i wyłącznie do bankructwa. Kilka typów wejdzie, ale w końcu trafisz serię na której zbankrutujesz.

Powody bankructwa są dwa. Po pierwsze nie mamy nieograniczonej ilości środków pieniężnych i w końcu nam ich zabraknie, a po drugie iloczyn kursu i prawdopodobieństwa jest mniejszy niż jeden.

Ważne: Nie ufaj innym gdy polecają progresję!

Jak wygrywać progresją?

Czy zatem zupełnie odpuścić progresję? Nie, gdyż jest to świetny system jeśli używany z głową. Wszyscy będą Wam radzić odpowiednie wybranie drużyny do remisów. Jedni powiedzą, że lepiej grać kogoś kto dawno nie zremisował, a inni że lepiej kogoś kto często remisuje. Oba podejścia są błędne!

Spotkanie typowane do remisu trzeba wyselekcjonować za każdym razem z osobna. Zupełnie nie patrzmy na historię. Nie jest ważne, że Malaga nie zremisowała od 20 spotkań. Jeśli gra z Barceloną na wyjeździe raczej przegra. Dlatego z każdym krokiem dokonujemy osobnej selekcji spotkania, które bardzo prawdopodobnie skończy się remisem.

Selekcji można dokonywać samodzielnie poprzez analizę lig piłkarskich lub skorzystać z porad ekspertów. Zajrzyj do naszego konkursu Mistrz Remisów i zobacz w jakich spotkaniach remis typują najlepsi w tej dziedzinie!

Ten sposób ma jeszcze jedną zaletę. Nie gramy jednego typu na tydzień, a kilka lub kilkanaście. Typując jeden zespół bylibyśmy ograniczeni do 1 kolejki tygodniowo i tylko kilkunastu meczy w ciągu połowy sezonu. U nas typ możemy grać bezpośrednio po zakończeniu poprzedniego.

Dlaczego tylko grając w ten sposób możemy wygrać? Bo samodzielnie analizując i wybierając spotkania dużo częściej trafimy na spotkanie gdzie iloczyn kursu i prawdopodobieństwa przewyższa 1,00. A tylko wtedy możemy być na plusie. Nie zostawiajmy więc tego losowi.

Ważne: Tylko według naszej strategii progresja przyniesie zyski!

Stawkowanie

Bardzo ważny jest również odpowiedni dobór stawek. Stawki należy ustalić przed rozpoczęciem progresji i ściśle się ich trzymać. Większość doradzi Wam grać na stały zysk (czyli przy popularnym kursie remisu 3,00 stawkę zawsze przemnażać przez 1,5). Sposób ten jest błędny, a jedyne co spowoduje to nieograniczoną ilość stresu (na przykład stawka początkowa: 2 zł, w kroku 16 trzeba postawić 875,79 zł aby odnieść zysk w wysokości… 4 zł i stanowi zaledwie 0,46% stawki!

Dlatego grajmy za zysk rosnący. Wystarczy minimalnie większe zwiększenie stawki do mnożnika 1,6, przy średnim kursie remisu w wysokości 3,10, aby poziom zysku podskoczył do 43,48% i wyniósł 1002,53 zł. Wprawdzie stawka również wzrośnie do 2305,84 zł, jednak zdecydowanie bardziej się to opłaca. Po prostu czym dalszy poziom tym ryzykujemy więcej pieniędzy,. Ale i odnosimy dużo większy zysk.

Dobrze jest prowadzić kilka progresji równocześnie, aby cześć zysków równoważyło przejściowe straty w innych miejscach. Kilka otwartych progresji pozwoli również uniknąć dylematu, które z pewnych spotkań do gry wybrać, bo wybierzemy wszystkie.

Ważne: Stawki dobierz według możliwości budżetowych!

Bezpieczny budżet

Istnieje dodatkowa reguła pozwalająca uniknąć wpadnięcia w, jak ja to nazywam, piramidę finansową. Ustalamy krok, do którego gramy normalnie, a jeśli będziemy zmuszeni zagrać także ten krok dzielimy go na kilka mniejszych kroków. Czyli na przykład jeśli naszym krokiem bezpieczeństwa jest krok 11 ze stawką 219,90 zł (przy stawce początkowej 2zł), to zamiast ryzykować całą sumę cofamy się do kroku numer sześć i gramy jedenaście progresji na tym kroku, każda ze stawką 20,97 zł. W ten sposób będziemy się dosyć bezpiecznie rozdrabniali.

Stawkę początkową wybierzmy wedle uznania. Należy jednak pamiętać ile kroków planujemy zagrać przed zastosowaniem reguły bezpieczeństwa i mieć odpowiedni budżet. Przy stawce początkowej w wysokości 2 zł krok numer dziesięć to już prawie 138 zł, a krok numer 15 sięga 1441 zł.

Ważne: Będąc na wysokim kroku progresji rozbij ją na kilka mniejszych!

Podwyższone stawkowanie

Na koniec dla osób z większą skłonnością do ryzyka, ale gotowych na dużo większe zyski podajemy jeszcze jeden kruczek. Remisy zwykle mają kursy w przedziale 2,9-3,5 w meczach, które będziecie typować. Pozwala to na założenie bezpiecznego, średniego kursu 3,1 i mnożnika 1,6. Jak więc bardzo spotęgować zyski?

Do każdego meczu dodać pewniaka. Na rynku jest sporo spotkań tenisowych czy piłkarskich lub w ogóle z różnych dyscyplin o kursach 1,20 – 1,40, które są dla nas bardzo pewne. Dodając do każdego kroku progresji pewniaka, średnio z kursem 1,30 uzyskamy średni kurs w okolicach 4,00. To zaś, przy nie zmienionych stawkach, znacznie podwyższy nam zyski. Na pierwszym kroku będzie to 300% zysku w kwocie 6 zł, na piątym 159% w kwocie 21 zł, na dziesiątym 136% i 187 zł, a na szesnastym 133% i aż 3078 zł!

Ważne: Dodając „pewniaka” do progresji zwiększasz zyski kilkukrotnie!