Dlaczego grać w Internecie?

Gra w internecie, a gra na żywo!

Kiedyś pisząc taki tekst zacząłbym od wad i zalet gry w internecie oraz u bukmachera naziemnego. Podsumowałbym plusy i minusy, doradził komu bardziej opłaca się grać przez sieć, a komu przy stoliku. Zacząć tak jednak nie mogę, gdyż właściwie wszystkie plusy bukmacherów naziemnych ostatnimi czasy się zdezaktualizowały.

Kiedyś każdy z graczy zaczynał swoją przygodę w bukmacherze naziemnym, u Pani z okienka, wraz z „dziadkami” grającymi rozbudowane kupony codziennie za dwa złote. Teraz powoli w dorosłość wchodząpokolenia, które nigdy nie miały możliwości zagrać w bukmacherze naziemnym. Po co skoro jest internet?

Zawsze największymi zaletami stacjonarnych firm była szybka możliwość zagrania typu, szybkie transfery pieniężne, większe bezpieczeństwo pieniędzy i polska obsługa. Wszystkie cztery zalety przeszły już do lamusa w związku z niesamowicie intensywnym rozwojem branży internetowej.

Pierwsze dwa problemy są właściwie powiązane. Kiedyś na wpłatę lub wypłatę środków czekało się nawet kilka dni roboczych. Dziś? Mamy wiele portfeli internetowych czy karty kredytowe obsługujące wpłaty natychmiast, a także przelewy24 dzięki którym, właściwie z każdego banku w Polsce możemy przelać pieniądze w kilka minut. Standardem wypłat również jest już czas nie przekraczający 24 godzin.

Wszystkie polecane przez nas firmy posiadają w pełni sprawną polską obsługę klienta orz strony internetowe, co w znacznym stopniu ułatwia grę osobom nie znającym języków obcych. Są one również bezpieczne oraz należą do międzynarodowych instytucji promujących zaufanych bukmacherów.

Obstawianie naziemne traci na znaczeniu. Ciągle rośnie natomiast liczba zalet gry w internecie:

1. Brak podatku

Gra w internecie opłaca się bardziej z bardzo prostego powodu – nie trzeba płacić 12% podatku. Podatki w Polsce uregulowane ustawą hazardową są beznadziejnie przygotowane dlatego należy je potępiać. Nie są one podatkami od dochodu, a od obrotu przez co przegrywający gracze dodatkowo przegrywają więcej.

Rozważmy prosty przykład: Henio zagrał wzeszłym tygodniu 3 kupony o łącznej stawce 300 złotych (gra systemem stałej stawki, 100zł na kupon – więcej w dziale o systemach), wygrał 1 z nich, z kursem 3,00. Grając w internecie wychodzi na przysłowiowe 0, bilans zysków i strat się wyrównał, nic nie zarobił i nic nie stracił. Grając u bukmachera naziemnego musi zapłacić dodatkowo 36zł podatku mimo, że nic nie zarobił!

Albo weźmy jeszcze gorszą sytuację. Henio z powyższego przykładu trafił kurs 3,10. W internecie wygrywa na czysto 10zł. Stacjonarnie jednak musi zapłacić 12% podatku nie od 10zł (czyli sensowne i zrozumiałe 1,20zł), ale od kwoty 310zł! Podatek wyniesie więc 37,20zł, a Pan Henio zamiast zyskać straci.

Podatki powinny być – jednak wprowadzone sensownie i logicznie. Bublom prawnym mówimy nie! Z naszego rankingu dowiecie się, jak obstawiać bez podatku.

Ważne: Państwo polskie okrada ludzi grających w bukmacherach naziemnych. Muszą płacić 12% podatku nawet gdy nic nie wygrali!

2. Szeroka i aktualna oferta

W tym aspekcie bukmacherzy naziemni, to trzeba przyznać, poczynili ostatnimi laty spore postępy. Obecnie zagramy u nich już niższe ligi piłkarskie, jak i rożne mniej popularne sporty. Ciągle jednak więcej możliwości znajdziemy w internecie. Dotyczy to szczególnie zakładów dodatkowych, takich jak typowanie na strzelca bramki.

Inną istotną sprawą jest aktualność oferty. Kursy zmieniają się dynamicznie i często w punktach naziemnych nie zdążą zostać zaktualizowane. W internecie zawsze postawisz po takim kursie jak widzisz.

Ponownie postawmy się w sytuacji Pana Henia, który chcąc zagrać te same zdarzenia w internecie i w bukmacherze stacjonarnym, na grze w internecie zarabia kilka % więcej co miesiąc ze względu na bogatszą ofertę i brak obniżeń kursów.

Ważne: Oferta gry w internecie zawsze będzie bogatsza i aktualniejsza niż w bukmacherze naziemnym!

3. Szybkość gry

Zdecydowanie jedna z największych przewag bukmacherów internetowych nad naziemnymi. Wszyscy żyjemy w czasach, w których czas, a w szczególności czas wolny jest wartością niezwykle cenną i niemagazynowalną.

Czas jaki wynosi na oddanie zakładu w firmie internetowej jest dużo, dużo niższy niż czas potrzebny do zawarcia kuponu w bukmacherze naziemnym. Gdy dodamy do tego element zdobycia pieniędzy różnica ta jeszcze się powiększa.

Ponownie spójrzmy na Henia, który właśnie dostał bardzo cenną informację o tym, iż warto zagrać na drużynę A po kursie 4,20 spore pieniądze. Mając do wyboru udanie się do bankomatu, wyciągnięcie gotówki, dojazd do firmy bukmacherskiej, odczekanie w kolejce, zawarcie zakładu i powrót do domu lub… kilka kliknięć myszką, jak myślisz co wybierze?

Nie można tu zapominać, że podczas podróży i faktycznym traceniu cennego czasu kurs zdarzenia mógł ulec zmniejszeniu lub Henio mógł go w ogóle nie zdążyć obstawić. Jest też czarny scenariusz, w którym Henia okradziono, ale nie życzmy nikomu aż tak źle.

Ponadto coraz popularniejsze są smartfony z powszechnym dostępem do internetu. Zawrzeć zakład u bukmachera internetowego możemy więc zawsze i wszędzie. A naziemne nie dosyć, że nie są otwarte całą dobę, to często znajdują się daleko od nas.

Ważne: Grając przez internet oszczędzasz swój cenny czas, a także masz możliwość zagrania większej ilości zdarzeń zawsze i wszędzie!

4. Oferta gry na żywo – LIVE

Każdy kto w życiu postawił chociaż jeden kupon na wydarzenie sportowe wie, jak zmienia się jego późniejsze oglądanie. Emocje, adrenalina, bo w końcu po boisku czy korcie biegają nasze pieniądze.

Co jednak gdy zauważysz, że Twój faworyt dziwnie się zachowuje, ma dziś słabszą formę, raczej nie wygra? Jeśli zagrałeś u bukmachera naziemnego powinieneś zacząć się modlić, jeśli jednak w internecie ciągle jeszcze możesz postawić zdarzenie przeciwstawne.

To samo się tyczy gdy spóźniłeś się z obstawieniem przed spotkaniem. Dzięki zakładom live możesz postawić zakład już po rozpoczęciu wydarzenia sportowego.

Ważne: Obstawiać zakłady na żywo można tylko w internetowych bukmacherach!

5. Wyższe kursy

Bukmacherzy internetowi mają niższą marżę własną, a dzięki temu mogą oferować wyższe kursy. Jeśli za każde postawione 100zł, w razie wygranej, miałbyś dostawać 250zł u bukmachera naziemnego, albo 265zł w internecie co byś wybrał? Odpowiedź jest oczywista.

Dlaczego bukmacherzy internetowi mogą oferować wyższe kursy? Z czterech powodów. Są zarejestrowani w krajach o niższych stawkach podatkowych niż Polska, zatrudniają mniej personelu, wynajmują mniejsze powierzchnie biurowe, czyli mają mniejsze koszty, a także otrzymują więcej granych zakładów, co daje wyższe przychody.

Pan Heniek i tradycjonalista Zdzisio zagrali ten sam typ za 1000zł. Henio zagrał w internecie i otrzymał kurs 1,98, dzięki czemu wyszedł na plus 980zł. Zdzisio tradycjonalista grał po kursie 1,85 czyli zarobił 628zł. czemu? A pamiętasz o podatku?

Ważne: Bukmacher internetowy zawsze oferuje wyższe kursy niż bukmacher naziemny!

6. Możliwość wyboru

Nawet poszczególni bukmacherzy internetowi oraz naziemni różnią się nieznacznie w kursach pomiędzy sobą. Mając wyselekcjonowane zdarzenia i kupony do gry możemy porównać oferty kursowe i zagrać tam gdzie nam się bardziej opłaca. Pan Henio właśnie tak robi.

Jednak porównywanie tego u bukmacherów naziemnych będzie kłopotliwe. Co jeśli wyższy kurs oferuje firma znajdująca się na drugim końcu miasta? Albo mamy zamiar zagrać dwa spotkania, gdzie na każde jest wyższy kurs u innego bukmachera? Pojawi się znaczny problem logistyczny i nastąpi albo rezygnacja z zysku, albo gigantyczna strata czasu.

A w internecie? W internecie rozwiązujemy to kilkoma klknięciami myszki. Jest sporo stron oferujących nam automatyczne porównywanie kursów, bardzo szybko więc dowiadujemy się gdzie najbardziej opłaca się zagrać. Także przelewanie środków do kilku bukmacherów na raz to czas rzędu kilku minut.

Ważne: Grając w internecie jesteś bardziej elastyczny, mniej narażony na koszty, a także możesz maksymalizować swoje zyski!

7. Bonusy i promocje u bukmacherów

W internecie panuje olbrzymia konkurencja. Specjaliści od marketingu prześcigają się w nowych pomysłach jak ściągnąć do siebie klienta. A to dla nas… bardzo dobrze. Oferty bonusowe otrzymać można z różnych powodów: otwarcie konta, doładowanie konta, urodziny, święto, dzień matki, wielkie wydarzenie sportowe i tak dalej. Wszystko to jest powodem by dać klientowi darmowe pieniądze.

Właściwie każdy bukmacher internetowy oferuje bardzo atrakcyjny bonus powitalny, a także różne inne ciekawe promocje. Firmy naziemne bardzo rzadko oferują jakiekolwiek bonusy, a jeśli już coś nam zaproponują, to są one mało atrakcyjne (coś ala programy lojalnościowe na stacjach benzynowych).

Pan Henio wpłacił do internetu 100zł przeznaczone na grę, dostał bonus 100% od wpłaty i może obstawiać aż za kwotę 200zł! Pan Zdzisio również przeznaczył 100zł na grę u bukmachera naziemnego. Tak naprawdę do dyspozycji ma 88zł (podatek). Co Ty wybierzesz?

Ważne: Bukmacherzy internetowi oferują dużo bardziej atrakcyjne bonusy i promocję – za darmo!

Podsumowanie

Każdy kto raz się przełamał do gry w internecie już nigdy nie wraca do bukmachera naziemnego. To się po prostu nie opłaca. Henio też już namówił do tego Zdzisia i bardzo mu się spodobało, a jego zyski drastycznie wzrosły.

Gra w internecie się po prostu bardziej opłaca. Dużo, dużo bardziej. Bukmacherzy internetowi są jak Media Markt. Nie dla idiotów.