Czym jest nasz ranking?

Ranking bukmacherów

Wybór odpowiedniego miejsca do gry u bukmachera jest jednym z najważniejszych kroków, aby móc w przyszłości osiągać z tego dochody. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie: gdzie najlepiej typować. Właściwie jest jednym z trzech niezbędnych kroków poza wyborem typów i systemu gry, o czym również przeczytasz w naszych działach.

Aby ułatwić czytelnikom dokonanie tego wyboru stworzyliśmy niezależny, obiektywny ranking najlepszych bukmacherów internetowych jakie działają na rynku. W opracowywaniu wad i zalet brali udział eksperci z największego polskiego serwisu bukmacherskiego – bezpodatku.edu.pl

Teoretycznie gra u różnych bukmacherów niczym się nie różni, jednak w praktyce występują drobne, często niezauważalne niuanse, dzięki którym można z gry wyciągnąć dodatkowe kilka % miesięcznie. A jak się kiedyś przekonacie te kilka procent, to bardzo bardzo dużo.

Nasz ranking obiektywnie przedstawia wady, zalety oraz cechy unikalne bukmacherów. Zostali oni uszeregowani alfabetycznie, dlatego też warto zapoznać się z każdym i sprawdzić jakie cechy najbardziej nam odpowiadają. Nie wykluczmy w przyszłości dodania innych ciekawych bukmacherów do rankingu, dlatego warto zaglądać w ten dział. Klasyfikację przygotowaliśmy w oparciu o pięć najważniejszych charakterystyk: oferta, support, wpłaty/wypłaty, bonusy/promocje, funkcjonalność strony internetowej.

1. Oferta

Pierwszy i zarazem zdecydowanie najważniejszy element naszego rankingu. Nie ma nic ważniejszego w wyborze bukmachera niż jego oferta. Pod tym krótkim, treściwym sformułowaniem zawartych jest wiele części składowych. Każda z nich równie ważna.

Po pierwsze ocenialiśmy szerokość oferty. Spora część dyscyplin dostępna jest tylko u niektórych bukmacherów, a wśród graczy są ludzie, którzy chętnie zagrają siatkówkę plażową w Brazylii, czy tenis stołowy w Chinach, a nie każdy bukmacher to oferuje.

Większość ludzi gra jednak znane dyscypliny. Tylko, ze w tym wypadku również nie wystarczy sama obecność naszego wymaganego wydarzenia sportowego w ofercie. Liczy się również ilość zakładów jakie można na dany pojedynek postawić. Coraz częściej wysokie i profitowe kursy można znaleźć właśnie na mało popularnych wydarzeniach typu Lewandowski dostanie żółtą kartkę.

Następnym krokiem jest sprawdzenie kursów. Kursy na te samo wydarzenie mogą się u różnych bukmacherów drastycznie różnić. Często na daną ligę jeden ma lepsze kursy, a na inną drugi. Dlatego dobrze jest mieć wolne środki u kilku bukmacherów. Szczególnie dla osób grających systemem surebets.

Kolejnym elementem są zakłady live. Czym więcej wydarzeń na żywo oferuje dany bukmacher, tym większa jest szansa, że wśród nich znajdzie się nasze spotkanie. A ile razy w trakcie oglądania zmieniliśmy zdanie co do typu? Albo odwrotnie – przekonaliśmy się, że mamy rację i zwycięstwo jest kwestią czasu i może warto dostawić jeszcze trochę pieniędzy.

Ostatnią składową są limity. Nic nam po tym gdy znajdziemy bukmachera z interesującym nas zdarzeniem, które zagramy również live i świetnymi kursami jeśli… dozwoloną kwotą na zakład będzie zaledwie 10zł. Z nami dowiesz się, który bukmacher nie ma limitów!

Na sam koniec do oferty zaliczymy jeszcze udogodnienie w postaci gry przez telefon. Czasy smartfonów powoli stają się faktem, a internet w telefonie może mieć każdy za grosze. Każdemu się może zdarzyć zapomnieć obstawić jakiś zakład, a obsługa konta przez telefon wystarczająco ten problem rozwiąże.

Ważne: Twój bukmacher powinien mieć szeroką ofertę i oferować najwyższe kursy!

2. Support

Kolejną istotną zaletą zaufanego bukmachera internetowego jest dobra jakość obsługi klienta. Zaliczamy tutaj sposoby kontaktu z serwisem, szybkość odpowiedzi, jakość odpowiedzi oraz język serwisu.

Czym więcej sposobów kontaktu, tym lepiej. Niektórzy preferują standardowe maile, innym zależy na czasie i chcą porozmawiać przez telefon, inni łączą te kombinacje i używają live chatu. Ważne tu są również godziny urzędowania pracowników. Czy na odpowiedz możemy liczyć 24 godziny na dobę czy raczej tylko rano, a co z weekendami?

Kolejnymi kwestiami jest szybkość i jakość odpowiedzi. Nikt nie lubi czekać na rozwiązanie problemu kilka dni. Odpowiedź powinna być szybka i… zadawalająca. Niektóre supporty używają wyłącznie formułek kopiuj wklej co rzadko kiedy rozwiązuje problem. Podejście do klienta i uwagi powinno być indywidualne.

W tym ostatnim bardzo pomaga polska obsługa. Pracownik z Polski lepiej zrozumie i obsłuży większość Polaków niż obcokrajowiec. Na szczęście większość bukmacherów już posiada polską obsługę.

Ważne: Po pierwszym niezadowalającym kontakcie z supportem zmień bukmachera!

3. Wpłaty i wypłaty do bukmacherów

W dobie wielkiej konkurencji pomiędzy bukmacherami jakość oraz szybkość wpłat i wypłat musi być perfekcyjna. Czas transferu pieniędzy z bukmachera do konkurenta nie powinien przekraczać 24 godzin.

Istotny jest wybór metod zarówno wpłat, jak i wypłat. Nasz bukmacher powinien obsługiwać wszystkie preferowane przez nas formy transferów gotówki. Najczęściej dla polskiego gracza będą to przelewy24, portfele internetowe (Skrill, Netteller) oraz zwykłe przelewy bankowe.

W tym miejscu należy zwrócić również uwagę na szybkość księgowania wygranych zakładów, gdyż zdarzały się momenty gdy trwało to godzinami. Dziś na szczęście w większości bukmacherów liczy się to w minutach, a nawet sekundach. A czas to pieniądz.

Ważne: Bukmacherzy wpłaty i wypłaty powinni realizować błyskawicznie!

4. Bonusy i promocje

Marketing, marketing i jeszcze raz marketing. Branża bukmacherska co roku dysponuje ogromnym budżetem marketingowym. Setki tysięcy darmowych pieniędzy jest przekazywanych w formie bonusów i promocji dla nowych i obecnych klientów. Przy wyborze bukmachera warto zwracać uwagę na to, który ma najciekawsze bonusy.

W tym miejscu wypada rozgraniczyć bonusy dla nowych klientów (sporo o nich przeczytacie u nas na stronie w odpowiednim dziale) oraz promocje dla starych użytkowników. Każdą z nich warto ocenić pod kątem opłacalności, wymaganego naszego zaangażowania jak i częstotliwości.

Promocje są ciekawsze i mniej ciekawe. Czym innym jest bonus, który musimy obrócić 1365 razy, a czym innym darmowe 20zł dla każdego kto postawi zakład.

Ważne: Wybierz bukmachera, który oferuje najciekawsze bonusy!

5. Funkcjonalność strony internetowej

Gdybyście przechodzili koło mojej ulubionej restauracji nigdy byście tam nie zjedli. Wygląda brudno, sanepid by długo ją badał. Ale jedzenie jest pyszne, najlepsze na świecie. Dlatego też strona internetowa nie jest najważniejsza. Jeśli wszystkie pozostałe elementy są maksymalnie idealne nie zwracajcie uwagi na stronę. Byleby się dało postawić zakład.

Jeśli jednak wybieracie spośród kilku porównywalnych bukmacherów warto wybrać tego, którego strona jest bardziej przejrzysta, szybciej się ładuje, a interesujące nas wydarzenie zlokalizujemy bez zbędnych problemów.

W tym miejscu można jeszcze zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia techniczne, jak na przykład transmisje live. Nie każdą imprezę czy mecz obejrzymy w TVP2, nie każdą też w Canal+, a zawsze dobrze oglądać to, co się postawiło.

Ważne: Stronę internetową porównuj w ostatniej kolejności!